Davranış Kuralları

Kısaca

Birbirimize karşı mükemmel davranalım. Herhangi bir katılımcının etkinliğimizden alacağı keyife zarar veren veya bu keyfi olumsuz etkileyen kişiler olması durumunda -tamamen kendi takdirimize bağlı olarak- bu kişileri para iadesi olmaksızın etkinlikten uzaklaştırma hakkını saklı tutacağız.

Tanıtım Yapmayın

Etkinliğimiz tamamen “builder” adını verdiğimiz geliştirici, araştırmacı ve Ethereum meraklısı kişiler için tasarlandı. Etkinliğimizde öğrenmeye teşvik eden, tanışma fırsatları doğuran, ortak çalışmaya açık ve samimi bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Lütfen bu ortama saygı duyarak yatırım fırsatları, finansal ürünler ve ön satış benzeri konuları arka planda bırakalım. Eğer paylaşmak istediğiniz içeriklerin, etkinliğimizle uyup uymadığı konusunda emin değilseniz ekibimize danışabilirsiniz.

Uygunsuz Davranışlar Politikası

Herhangi bir nedenle, hiçbir bir katılımcıya yönelik uygunsuz davranışa göz yumulmayacaktır.

Uygunsuz davranışlar cinsiyet, cinsel yönelim, kişinin fiziksel veya zihinsel durumu, yaş, sosyoekonomik durum, etnik köken, fiziksel görünüm, ırk, din, cinsel imaj veya herhangi bir konuya ilişkin; başta tehdit veya taciz edici ya da aşağılayıcı söz, davranış ve iletişim şekilleridir. Tüm katılımcılar esnasında ve çevrimiçi ortamlarda bu davranışlardan kaçınmak zorundadır.

Bu eylemlere ek olarak uygunsuz davranışlar bilgisayar korsanlığını, kasıtlı korkutmayı, takip etmeyi, gizlice gözetlemeyi, uygunsuz fiziksel teması ve istenmeyen cinsel ilgiyi de içermektedir.

Herhangi bir taciz edici davranışı durdurması talep edilen katılımcıların organizatörlerin talimatlarına derhal uyması gerekmektedir.

Ayrıca bu davranışlara; ilgili makamlara yönlendirme, geri ödemesiz etkinlik dışında bırakma dahil olmak üzere ekip tarafından uygun görülen herhangi bir karşı eylemde bulunma hakkını da saklı tutuyoruz.

Belirtilen davranış kuralları, etkinliğimizde bulunan ziyaretçilerden konuşmacılara, gönüllülerden basın mensuplarına, ekipten stand sahiplerine kadar herkes için geçerlidir. Lütfen kuralları ihlal ettiğini düşündüğünüz her durum halinde ekiplerimizi haberdar ediniz. Uygunsuz davranışa uğrarsanız, başka bir katılımcının durumuna şahit olursanız veya herhangi bir endişeniz varsa ekibimiz, gönüllülerimiz, kayıt masamız, bilgi masamız veya iletişim kanallarımız aracılığıyla bildirebilirsiniz.

Yalnızca Onaylı Ürün Dağıtımı

Etklinliğimiz boyunca yalnızca önceden onaylanan ekiplerin, önceden onaylattığı çeşitli ürünleri (kıyafetler, promosyonlar, fırsatlar veya herhangi bir tanıtım ürünü) dağıtmaya izni vardır. Bu onaylı ekiplere ekibimiz veya diğer önceden onaylı ekipler örnek verilebilir. Lütfen bu kurala saygı gösterelim. Bu süreçte eğer ürün dağıtımına izniniz olup olmadığından emin değilseniz ekibimiz size memnuniyetle yardımcı olacaktır.

İnternet Kuralları

Etkinliğimiz boyunca tüm katılımcılarımızın hızlı ve güvenli kablosuz internet keyfini yaşamasını öncelik tutuyoruz. Bu yüzden lütfen aşağıdaki kurallara saygı gösterin:

  • “ARP Storm” cihazlarına izin verilmemektedir.
  • Özel kablosuz internet dağıtım araçlarına izin verilmemektedir.
  • Özel DHCP sunucularına izin verilmemektedir.

Medya Politikası

Etkinliğimize katılarak etkinlik süresince fotoğraf ve video çekimlerine izin vermiş olursunuz. Bu çekimler etkinlik sonrasında sosyal medya hesaplarımızda ve web sitemizde paylaşılabilir. Eğer bu çekimlerin kullanımına izin vermiyorsanız bize haber verebilirsiniz.

Konuşmacılarımıza ve Dinleyicilerimize Saygı Gösterin

Lütfen etkinlik alanlarımızın içinde ve yakınlarında ses seviyemize dikkat edip hızlıca kontrolden çıkarak programımıza zarar verecek gürültü seviyelerinden kaçınalım. Geç katılabildiğiniz veya erken ayrılmanızın gerektiği zamanlarda, konuşmacılar ve katılımcıların mümkün olduğunca az rahatsız olmasına özen göstermeye çalışalım.

Yerel Kanunlar

Etkinliğimiz boyunca mekan ve tesis tarafından belirlenmiş güvenlik talimatları ve gereklilikleri de dahil olmak üzere tüm kurallara uyalım. Ayrıca tüm katılımcıların; mekan, tesis veya yerel makamlar tarafından uygulanan COVID-19 kısıtlamaları ve politikaları da dahil olmak üzere tüm yerel kanunlara uymasının beklendiğini de unutmayalım.

Sorunları Nasıl Bildirebilirim

Eğer davranış kurallarımızın herhangi bir şekilde ihlal edildiğini fark ederseniz lütfen bunları info@ethgunu.com adresimiz aracılığıyla bize bildiriniz.

Unutmayın

Etkinliğimizi harika yapan sizlersiniz. Topluluk olarak herkes için güvenli, anlamlı ve inanılmaz bir deneyim yaratabiliriz! 🦄